Özel Gereksinimli Bireyler

Özel gereksinimli bireyler için Neler yapıyoruz?

  1. Medikal ürün ve ilaç desteği: Gerektiği zaman tekerlekli sandalye, hasta yatağı veya gerekli bir aparat halk faktörü veya dernek imkanları ile karşılanması için çalışmalar yapılır.
  2. Hukuk desteği: Derneğimizin gönüllü avukatları ile ihtiyaç halinde engelli bireyler için hukuk desteği verilmesini sağlamaya çalışıyoruz.
  3. Psikolojik destek: Her cumartesi saat 14:00’da randevu ile engelli bireye evinde veya dernek merkezinde gönüllü psikoloğumuz ile psikolojik destek veriyoruz.
  4. Ev tamiri desteği: Evi su akıtan ve kötü durumda veya doğal afete maruz kalmış olan, Engelli veya yaşlı  bireyler için gönüllü ekip veya dernek çalışanları ile sosyal sorumluluk nezdinde tamir, bakım, tadilat yaparak yardımcı olmaya çalışıyoruz.
  5. Ev eşyası desteği: Gerektiği noktada örneğin engelli bireyin buz dolabı bozulduğu zaman alacak veya tamir edecek durumu yoksa bu ihtiyacı halk faktörü veya dernek imkanları ile giderilmesi için çalışmalar yapılır. Bebek ve çocuk odaları kurulur.
  6. Adak ve Kurban desteği: Derneğimize gelen kurban ve adakları ihtiyaçlı engellilere ve ailelere eşit olarak pay ediyoruz.
  7. Hastane ve Fizik tedavi desteği: Devletin yetersiz kaldığı noktada ihtiyaçlı birey veya bireylerin ameliyat ve tedavi masraflarını karşılamak için çalışmalar yapıyoruz.