Çocuklar ve Aileler

Çocuklar ve Aileler için Neler yapıyoruz?

 1. Medikal ve İlaç desteği: Ailenin yetersiz kaldığı noktada derneğimiz gereken ilacın veya medikal malzemenin temini için çalışmalara başlar. Ve ailedeki bireyleri mağdur bırakmaz.
 2. Gıda desteği: İhtiyaç sahibi ailelerimize gıda desteği vererek evde bir nebze olsun refahı sağlıyoruz.
 3. Hasta bezi desteği: Ailede hasta bezi ihtiyacı olan bireyler için gelen bağışlarla bu ihtiyaçlarını karşılayarak aile bütçesine katkı koyup refahı arttırıyoruz.
 4. Ev tamiri desteği Evi su akıtan ve kötü durumda veya doğal afete maruz kalmış olan Ailelere gönüllü ekip veya dernek çalışanları ile sosyal sorumluluk nezdinde tamir, bakım, tadilat yaparak yardımcı olmaya çalışıyoruz.
 5. Ev eşyası desteği: Gerektiği noktada örneğin aile buz dolabı bozulduğu zaman alacak veya tamir edecek durumu yoksa bu ihtiyacı halk faktörü veya dernek imkanları ile giderilmesi için çalışmalar yapılır.
 6. Giyim desteği: Tüm bölgelerde açılan ikinci el giyim mağazalarımızdan ihtiyaçlı ailedeki bireylerimize giyim desteği veriyoruz.
 7. Hastane desteği: Devletin yetersiz kaldığı noktada ihtiyaçlı ailedeki birey veya bireylerin ameliyat ve tedavi masraflarını karşılamak için çalışmalar yapıyoruz.
 8. Bez Mama desteği: İhtiyaç sahibi ailelerimize bebekleri için bez mama desteği vererek evde bir nebze olsun refahı sağlıyoruz.
 9. Eğitim desteği: Maddi imkansızlıklar içinde olan ve eğitim ihtiyacı olan çocuklar için dernek merkezinde bulunan gönüllü dershanede ücretsiz olarak gönüllü öğretmenlerimiz ile matematik ,tarih ,İngilizce, biyoloji ve fen bilimleri dersleri verilmektedir.
  Kadın atölyemizde el işleri, dikiş nakış, hobi ,okuma yazma….. her ay  kusları yapılmaktadır ve iş gücü kazandırılmaktadır.
 10. Burs Desteği: İhtiyaçlı ailedeki başarılı çocuklar veya gençler için okul ve harç masraflarını karşılamak ve burs imkanı sağlamak için çalışmalar yapıyoruz.
 11. Kırtasiye desteği: Okul dönemi yaklaşırken ihtiyaç sahibi çocuklarımız ve gençlerimizin kırtasiye ihtiyaçlarını tamamlamak için çalışmalar yapıyoruz.
 12. Özel gün hediyesi: Bayram dönemleri yaklaşırken ihtiyaçlı ailedeki çocuklara bayramlık kıyafet alınması için çalışmalar yapıyoruz. Özel gün hediyelerini genellikle halk faktörü ile sağlıyoruz.
 13. Adak ve Kurban desteği Derneğimize gelen kurban ve adakları ihtiyaçlı aile ve bireylere eşit olarak pay ediyoruz.
 14. Aktivite desteği: Çocuklar için resim vb faaliyetler düzenliyoruz.
 15. Hukuk desteği: Derneğimizin gönüllü avukatları ile ihtiyaç halinde çocuklar için hukuk desteği verilmesini sağlamaya çalışıyoruz.
 16. Psikolojik destek: Her cumartesi saat 14:00’da randevu ile aileye dernek merkezinde gönüllü psikoloğumuz ile çocuklara psikolojik destek veriyoruz.