Başkanımız

Rabia ÖZCÖMERT

26.09.1985 Manisa Demirci de doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Manisa ‘da tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Danışmanlığı bölümü okudu. Balıkesir çocuk esirgeme yurdunda görev yaptı. İki sene boyunca Psikologlar Derneğinde , Hafıza Teknikleri, Temel Ve Genel Psikoloji, Kişilik Psikolojisi, Okul Öncesi Eğitim, Çocuk Psikolojisi Ve Gelişim, Stresle Başa Çıkma Yolları , Bireysel Gelişim Ve Planlama, Temel Kuantum Düşünme Teknikleri, Kalite Yönetimi, Hasta Ve Hekim Hakları, Engelsiz Toplum Ve Çevre, Çocuk Merkezli Gelişim, Muhasebe Ve Medya İletişimi, Mesleki Eğitimler, Bulaşıcı Hastalıklar Eğitimleri aldı. 30 üstü sertifikalı eğitimi tamamladıktan sonra KKTC de köy çocukları ile bireysel çalışmalar yaptı. SOS Gençlik Evinde Gençlik Danışmanlığı yaptı. Çocuk ve kadınların yaşadıkları zorluklara şahit olduktan sonra kadın odaklı çalışmalar hedefledi.

2016 yılında Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (zayder) i kurarak kadın odaklı, çocuk odaklı eğitim ve yardımlara başladı. Ada genelinde 16000 üstü aile ile çalışarak veri tabanı oluşturdu. Uyuşturucu ile mücadele, fuhuş ,sokak çocukları ,yatağa bağımlı engelli bireyler ve tek ebeveynli aileler ,kimsesiz yaşlılar ve bakımları ile ilgili çalışmalar yapıyor . İhtiyaçlı çocuklar ve anneler için dershane kurdu. Okuma yazma bilmeyen kadınlara ve öğrenim güçlüğü çeken çocuklara eğitimler verdi ve vermeye devam etmektedir. Lefkoşa , Mağusa ihtiyaçlı anneler için 2. el kıyafet satış noktaları ve dernek faaliyetleri için şubeler kurdu. Eğitime ve üretime katılamayan dezavantajlı kadınlar için çalışmalar yaparak projeler yazmaya başladı. Lefkoşa merkezde ZAYDER HALK EĞİTİM MERKEZİ kurdu. İhtiyaçlı Değil Üreten Kadın projesini başarılı sonuçları neticesinde bunu beldelere taşıma kararı aldı.

Dernekler ve yerel yönetimler aracılığı ile kadınlar ve özel gereksinimi olan bireyler arasındaki iletişim ağını güçlendirmek amacıyla köy kardeşlerim projesini yazdı. Köy kardeşlerim projesinin ilk ayağını Beyarmudu bölgesinde başlatmıştır ve devam etmektedir. Lapta Belediyesi Ve Lapta Beldesi Kültür Ve Dayanışma Derneğine proje koordinatörü olarak seçildi ve halk ekmek, aşevi, kadın kursları, seyir tepesi projelerini yürütmektedir.

Dipkarpaz Belediyesi proje koordinatörü seçilerek kadın gelişim ve halk eğitim kursları projelerinin çalışmalarını yapmaktadır. Mevlevi Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği kadın projelerini üstlenmiştir. Mevlevi Köy Kadın Atölyesini kurdu. Farkındalık oluşturmak ve daha çok kesime ses olabilmek adına Zirve Kıbrıs’ta Sosyal Analiz programı yapım ve sunumu devam ettirmektedir.2 çocuk annesidir.