Hasta ve Yaşlılarımız

Hasta ve Yaşlılarımız için Neler yapıyoruz?

Kendi kendine yetemeyecek durumda olan hasta ve yaşlı bireylere gönüllü verilen destekler;

 1. Ev temizliği: Gönüllü bir ekip kurup yaşlı bireyin evi izin alınıp temizlenir.
 2. Kişisel bakım desteği: Kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlı bireylere sorununun çözümünde destek olunur. Örnek: Arif dede berbere gidemiyor. Bu durumda Derneğimiz gönüllü olacak bir berber bulup Arif dedeye evinde hizmet sağlatır.
 3. Medikal ve İlaç desteği: Devletin yetersiz kaldığı noktada derneğimiz gereken ilacın veya medikal malzemenin temini için çalışmalara başlar. Ve yaşlı bireyi mağdur bırakmaz.
 4. Ulaşım desteği: Önemli ve gerekli durumlarda yaşlılarımıza ulaşım desteği gönüllü ekip veya dernek çalışanlarımız tarafından sağlanır.
 5. Alışveriş desteği: Temel ihtiyaçlarını gidip alamayacak maddi veya ulaşım sorunu olan yaşlı bireylerimiz için gerekli alışveriş sorumluluğunu gönüllü ekip veya dernek çalışanları gerçekleştirmektedir.
 6. Gıda desteği: İhtiyaç sahibi yaşlılarımıza gıda desteği vererek evde bir nebze olsun refahı sağlıyoruz.
 7. Hasta bezi desteği: Hasta bezi ihtiyacı olan yaşlılarımız için gelen bağışlarla bu ihtiyaçlarını karşılayarak aile bütçesine katkı koyup refahı arttırıyoruz.
 8. Ev tamiri desteği: Evi su akıtan ve kötü durumda veya doğal afete maruz kalmış olan yaşlı bireylerimize gönüllü ekip veya dernek çalışanları ile sosyal sorumluluk nezdinde tamir, bakım, tadilat yaparak yardımcı olmaya çalışıyoruz.
 9. Ev eşyası desteği: Gerektiği noktada örneğin yaşlı bireyin buz dolabı bozulduğu zaman alacak veya tamir edecek durumu yoksa bu ihtiyacı halk faktörü veya dernek imkanları ile giderilmesi için çalışmalar yapılır.
 10. Giyim desteği: Tüm bölgelerde açılan ikinci el giyim mağazalarımızdan ihtiyaçlı yaşlı bireylerimize giyim desteği veriyoruz.
 11. Hastane desteği: Devletin yetersiz kaldığı noktada ihtiyaçlı yaşlı bireyin ameliyat ve tedavi masraflarını karşılamak için çalışmalar yapıyoruz.
 12. Adak ve Kurban desteği: Derneğimize gelen kurban ve adakları ihtiyaçlı aile ve bireylere eşit olarak pay ediyoruz.
 13. Hukuk desteği: Derneğimizin gönüllü avukatları ile ihtiyaç halinde yaşlılarımız için hukuk desteği verilmesini sağlamaya çalışıyoruz.
 14. Psikolojik destek: Her cumartesi saat 14:00’da randevu ile aileye dernek merkezinde gönüllü psikoloğumuz ile yaşlılara psikolojik destek veriyoruz.