Bir Kahve İç Bir Çocuk Gülümset

Oza Kahve ve Zeytin Ağacı Derneği (Zayder), çocuklar için bir araya geldi.

Bir Kahve İç Bir Çocuk Gülümset

Oza Kahve ve Zeytin Ağacı Derneği (Zayder), çocuklar için bir araya geldi.

Oza Kahve direktörü Umut Oza, Zayder ile gerçekleştirdikleri “Bir Kahve İç Bir Çocuk Gülümset” etkinliklerine devam edeceklerini söyleyerek “Bu kahve aracı parçalanmış ailelerin çocuklarına umut oldu, çantası olmayan Ali’ye çanta, forması olmayan Nur’a forma aldı, Davut’a aspirasyon sondası, Hira’ya süt, Arif dedeye pijama aldı” dedi.

Zayder Başkanı Rabia Özcömert ise, karşılıksız iyilik yapanların sayınsının bu denli azaldığı bir dönemde, süslü bir dondurma arabasını andıran Oza Mobil Kahve Arabası’nın usulca çocukların gülümsemesi için yalarına süzüldüğünü, bunu da yine yardımsever kurum ve kuruluşlar aracılığıyla yaptıklarını belirtti.

İlk olarak “Short Shift Drag 400 m” yarışında görücüye çıkan Oza Mobil Kahve Aracı, daha sonra Kıbrıs Türk Otomobil Derneği’nin düzenlediği Klasik Otomobil Slalom Şampiyonası Finali yarışında, ardından Güzelyurt Bostancı’da bulunan Alpet bayi Özdoğaç Petrol’de, son olarak da NorthernLand Group bünyesinde kahve satışı yaptı ve bağış topladı.

Oza Kahve ve Zayder işbirliğinde, ihtiyaçlı çocukların yararına yapılan etkinlikleri de paylaşan Özcömert, kampanyaya destek olan kurum ve kuruluşları hatırlatarak bir kez daha teşekkür etti ve yardımseverlere seslendi:

“Bir yetiştirme yurduna ya da bir huzur evine bağış yapmak nispeten daha kolaydır. Çünkü hepsini bir arada bulursunuz. Ama gözden kaçan arka mahalle çocukları, kimsesiz ve evinden çıkamayan yaşlılar, ilaç bekleyen çocuklar, aparat ihtiyacı olan özel gereksinimli kardeşlerimiz de var. Gönlümüz her kuruma yardım edilsin, desteklensin istiyor. Biz de, perde arkasında kalan tüm ihtiyaçlılar için yola çıktık. Sizler de, sosyal sorumluluğu yaymak adına çocuklarımız için bizde varız diyorsanız, Oza Kahve ve Zeytin Ağacı Derneği ile irtibata geçebilirsiniz”